מילוי פרטים לשאלות, עדכונים ופרסומים

8 + 9 =

מה זה NLP?

NLP- NEURO LINGUISTIC PROGRAMING או בעברית "שפת תיכנות עיצבית", הינו גוף של ידע המכיל בתוכו מקבץ של כלים שבעזרתם המשתמש יכול להשיג תוצאות יותר טובות בקלות וביעילות כמעט בכל תחום.

הרעיון נולד באמצע שנות השבעים כשסטודנט למחשבים ופסיכולוגיה שאל את עצמו "האם ניתן לבנות מודל שבאמצעותו אפשר יהיה לחקור מקצוענים שמגיעים לתוצאות מצויינות בעשייתם, לדגום את התהליך וללמד אחרים איך להגיע לתוצאות דומות או אף טובות יותר".

אותו סטודנט, ריצ'ארד בנדלר, שיתף את המרצה שלו ללשון, ג'ון גרינדר וביחד בנו מודל של שאלות שאתו פנו לאותם מקצוענים במטרה לחשוף את המידע. בספרות המקצועית מוזכרים לרוב שלושה מקצוענים כאלו …וירג'יניה סאטיר (מטפלת בתחום המשפחה), פריץ פרלז (מטפל באמצעות טרפיית הגשטאלט) ומילטון אריקסון (מטפל באמצעות היפנוזה ).

NLP התפתח עם השנים ונכנס להרבה תחומים נוספים כמו: דרכי למידה, אימון אישי, פתרון קונפליקטים, השפעה ושכנוע, משא ומתן, בניית פרופילים התנהגותיים ואיך לא, גם מכירות.

כיוון ש NLP מתעסק בעיקר באיך שאנשים חושבים ומתנהגים, כשקושרים את זה לעיסוק שבו אותם אנשים עוסקים, ניתן לדגם למעשה כמעט כל בעל מקצוע ללמוד איך הוא מגיע למצויינות וללמד אחרים להגיע לאותן תוצאות.

יוצא מכך שכל אדם שירצה להתפתח, וילמד את הכלים, יוכל לדגם כל מצויינות . ליישם אותה וללמד אחרים איך עושים את זה.